Informace o nás

Na konci roku 2009, jsme se rozhodli, že si pořídíme originální rasu s PP, aby bylo možno chovat čistokrevná štěňata s rodokmenem. Jelikož jako chovatelé a vystavovatelé jsme naprostí amatéři, tak bylo potřeba sehnat spoustu informaci, aby naše první fenka byla uchovněna dle pravidel o chovnosti. Tento začátek jsme zvládli celkem dobře a hurá k registraci "Chovatelské stanice". Jelikož bydlíme v malé obci cca 22 km na jih od Brna, tak jsme si řekli, že název naší dědinky zaneseme do názvu stanice. Ves se sice jmenuje Unkovice, ale její prapůvodní název je Hunkovice.  Zatím nejstarší zjištěná písemně doložená zmínka o Unkovicích pochází z roku 1278, z časů, kdy patřily Velehradskému klášteru.

Další důležitým bodem obce pro obyvale Unkovic je rybník, o který se stará  "Rybářský spolek Unkovice".  Starosta zajistil peníze z evropských dotačních fondů na revitalizaci rybníka a jeho okolí. Rybáři se zapojili do díla a rybník vypadá k světu. Proto dalším slovem v našem názvu CHS je rybník, máme ho totiž za humny a v létě každý večer slyšíme hlasíté kvákání našich žabiček. Snad možná proto, že naše sousední obec se jmenuje Žabčice :-))

Název chovatelské stanice je pro nás výstižný a jsme rádi, že jsme do něj zahrnuli vše co nás obklopuje, aby jsme jako chovatelská stanice do naší obce zapadli a doufám, že zároveň ji udělali malou reklamu .